KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14338196
nr 1433 8196
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 27/35, Hand cikada. Bildmått: 28x24,5, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:52:53
1.500 kr
2.000 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
22 nov
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist